Párbeszéd közügyekről

Szólj hozzá! Konstruktív, higgadt bal-jobb-centrum eszmecsere közügyekről, stratégiai kérdésekről, jövőképekről - tabuk és gumicsontok nélkül

Utolsó kommentek

  • Vértes László: @KZS: "Mindenki mondja akkor a magáét." Egyetértek, ilyen a valódi demokrácia, a hatásosabb érvek... (2013.06.03. 11:06) Az USA és a kereszténység
  • KZS: Mindenki mondja akkor a magáét. A két említett szabadelvű demokráciát három vonás jellemzi. Többé-... (2013.06.02. 10:22) Az USA és a kereszténység
  • Vértes László: @KZS: "minden szabadelvű demokrácia, már ha van szerinted olyasmi" Az amerikai és a francia demok... (2013.06.02. 09:57) Az USA és a kereszténység
  • KZS: @Vértes László: Értem, és tiszteletben tartom, hogy ez a te másoknak nem ártó véleményed. Kicsit p... (2013.06.01. 21:22) Az USA és a kereszténység
  • Vértes László: @KZS: "Olyan polgárok állama (önkormányzata), akik nem szolgái senkinek és egyenrangúak egymással,... (2013.06.01. 19:49) Az USA és a kereszténység
  • Utolsó 20

Címkék

2012.01.17. 07:44 Vértes László

2012 -- a Nemzeti Összetartás Éve, utolsó rész

A magyar társadalommal konzultálva volt és van (punktum) 

Nem csak a baloldal, hanem a jobboldal egésze is felpanaszolja, hogy a kormány nem konzultál a magyar társadalommal. Én magam is többször leírtam, hogy a magyar IQ-t be kell vonni a reformok kidolgozásába. Jogos ez a kritika? 

Nem jogos, a magam részéről ezennel vissza is vonom. A kormány 2010-ben felmérte a társadalom elvárásait, és befogadta a következő szempontokat. Mit akart a magyar nemzet? 1. jólétet; 2. gazdasági egyensúlyt; 3. reformokat; 4. közbiztonságot. Ezt akarta és akarja azóta is a magyar nemzet. Nem gondolt azonban bele abba, hogy ezek a szempontok ütközhetnek a jogállamiság, a demokrácia és az átlátható kormányzás szempontjaival. Az ütközés szemmel láthatóan bekövetkezett, és végiggondolva a szempontok összességét, ennél nagyobb összhangot csak a reformok megtorpedózásával lehetne elérni. A reformok halaszthatatlanok, és a Fidesz-kormány történelmi feladata, hogy megtörténjenek. 

A magyar nemzettel konzultációt kérni ezen a ponton ugyanannyira átgondolatlan ötlet, mint leállítani az ácsokat, amikor 14 bordaszerűen meredő tetőgerendára igyekeznek a lehető leggyorsabban feltenni a gerincszelement. Akinek ötlete volt, miért nem szólt eddig? Ha szólt, és nem hallgatták meg, miért nem írt, miért nem lármázott, miért nem tiltakozott látványosan? Elindult a munka, halad a tetőkészítés, ebben a szakaszban nem lehet sem lassítani, sem beleszólni. Majd ha összeáll a nagy szerkezet, akkor vitázhatunk a részletekről -- feltéve, hogy a konzultációt igénylők konkrét javaslattal is rendelkeznek. Ha igen, szíveskedjenek addig papírra vetni, megosztani ezeket honfitársaikkal. Egyből kiderül, hogy a nagy morgás mögött van-e alternatív elképzelés, van-e válasz a "rendben, hogy így ne, de akkor hogyan?" kérdésre. 

2002 óta foglalkozom aktívan a magyar közügyekkel, 2009-ben indítottam el ezt a blogot. Az eltelt évek meggyőztek róla, hogy a magyar társadalom többsége nem látja át az alapvető összefüggéseket, nem győzhető meg észérvekkel, nem képes részletes konstruktív kritikát megfogalmazni. A magyar társadalom nem hajlandó tudomást venni a szabadsággal járó felelősségről. Egyszerre igényli a káposztás kecskét és a láncos toronyórát, de egyikért sem mozdítaná a kisujját. Márpedig a politika a lehetséges művészete, és nem holmi Tízmilliószor három kívánság show. 

Ha a magyar IQ be akar vonódni a reformokba, akkor valahol, valamilyen formában meg kell nyilvánulnia. Ennek nyomát sem látom, pedig rajta tartom a szemem a közéleti fórumokon. Úgy érzed, kellő reform IQ-val rendelkezel, és szeretnéd, ha meghallgatnának? Tedd fel akár ide, akár más közéleti oldalra a gondolataidat, aztán értesíts. 

Tegnap az Élőlánc Kossuth téri tüntetésén jártam. Mintegy ezerötszázan gyűltünk össze, nemzetben gondolkodó mérsékeltek, hogy minden hisztéria/rendbontás nélkül leszögezzük hazánk jogát a demokratikus önrendelkezésre. Mivel ésszerű beszédeken kívül semmi sem történt, a média minimális figyelmet szentelt az eseménynek. Ezzel egyidőben, másik helyszínen a Jobbik EU-zászlót égetett, és kommandósruhában masírozott a főváros utcáin. A harsány megnyilvánulásoknak köszönhetően azonnal címlapra is került. Sajnos nehéz lesz ezek után megmagyaráznunk, hogy a magyar társadalom nem kizárólag befektetőknek nyalizó baloldali elit + értelmiségi holdudvarból, valamint zászlóégető idiótákból áll. Január 21-én a Hősök terén újabb tüntetés lesz, ott megmutathatjuk, hogy hazánkban a nemzeti érdekeket fontosnak tartó józan választók vannak többségben. Gyűljünk össze legalább egymillióan. 

Legyünk büszkék rá, hogy a Fidesz-kormány addig is a nemzet érdekében dolgozik, amíg a nemzet összerakja magában, hogy mi az érdeke. Nem érdemeltünk meg egy ilyen jó kormányt, de ha már a sors kegyéből megadatott, ne hagyjuk ki a történelmi esélyt Magyarország felvirágoztatására.

5 komment

Címkék: politika közélet


A bejegyzés trackback címe:

https://kozugyek.blog.hu/api/trackback/id/tr353549151

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Fritz David 2012.01.19. 19:43:19

" Mit akart a magyar nemzet? 1. jólétet; 2. gazdasági egyensúlyt; 3. reformokat; 4. közbiztonságot. "

Hogy "reformok" vannak-e, az csak szóhasználati kérdés, ami csak az értelmisiket izgatja. Ugyanez a helyzet az egyensúllyal.

Tehát mit akar a lakosság? Jólétet és közbiztonságot. Na most a közbiztonság az, amiről a lakosság mindig azt hiszi, hogy romlik. Akkor is, ha megfeleződik a bűncselekmények száma, mindig "romlik" a közbiztonság. Ha valaki megmutatja a népnek a statisztikát, akkor a nép egyszerű gyermeke elkezd sikítani az arcátlanság miatt, hogy statisztika, pfuj, csörcsillismegmonta. A közbiztonság pr-kérdés. Elég volt 2006-2008 folyamán 4-5 gyilkossági ügy (az azokban az években történt 500 közül) kiemelése és óriásira felfújása a média által, hogy az országban kialakuljon az a benyomás, hogy közbiztonsági krízis van. A jövő történészei számára biztosan érdekes téma lesz annak kinyomozása, hogy ez a fantasztikusan eredményes pr-akció pontosan hogyan folyt le, vagy csak a véletlen műve volt az egész.

Mostanában 120-150 gyilkosság van évente, 15-20 éve még 300 volt. Ennek ellenére néhány ügy kiemelésével és sulykolásával el lehetett hitetni, hogy az országon erőszakhullám söpör végig. Hiába csökkenne mondjuk 40-re ez a szám, ha ebből 10 olyan publicitást kapna, mint a 2006-2008 évek kedvenc ügyei, akkor a lakosság azt hinné, hogy "tovább romlott" a közbiztonság.

Az tehát szerencse (vagy valami más?) dolga, hogy milyennek érzi a közbiztonságot a lakosság.

Marad tehát a jólét mint az egyetlen olyan paraméter, amit mérni lehet, befolyásolni lehet, és amikor javul, akkor érzik is, hogy javul.

Ki kell választani a társadalom néhány rétegét, feléjük végrehajtani egy újraelosztást, úgy, hogy ebből kijöjjön egy relatív többség. Ezt csinálja a kormány most, és minden kormány ezt csinálta, nagyon helyesen.

A konzultáció névértéken véve persze értelmetlenség volt, de politikai húzásnak jó. Tipikus fideszes mozgósító, tábor-egybentartó lépés volt, ráadásul az értelmiségiek is rághatták ezt a gumicsontot pár hétig, okoskodhattak azon, hogy miért manipulatívak a kérdések vagy miért nem demokratikus ez az egész stb. Ugye minden perc, amíg az értelmiségiek ártalmatlanná vannak téve valamilyen gumicsonttal, nyereség az országnak.

Vértes László · http://kozlogika.blogspot.hu/ 2012.01.20. 06:28:15

@Fritz David: Ez szintén egy önálló posztnak tűnik, és szívesen reagálok rá a saját honlapodon, ha felteszed.

A konzultáció az internet korában nem értelmetlenség, csak azzal a veszéllyel fenyeget, hogy a köz akarata ellehetetleníti a változást. Egy nagyvállalatnál a dolgozói közvélemény sosem akarna alapvető reformokat, a vezérigazgató viszont néha rájuk kényszerül. Nyilván nem ilyenkor erőlteti majd a konzultációt, holott az egyéb időkben nagyon hasznos.

Vértes László · http://kozlogika.blogspot.hu/ 2012.01.30. 10:16:57

@Vértes László: Lenne kedved önálló poszttá alakítani az utóbbi két hosszabb kommentedet? Ha igen, szívesen felteszem őket erre az oldalra, szerzőként megjelölve téged.

Vértes László · http://kozlogika.blogspot.hu/ 2012.01.30. 10:18:09

@Fritz David: Az imént tévesen saját magamnak címeztem a választ...

Lenne kedved önálló poszttá alakítani az utóbbi két hosszabb kommentedet? Ha igen, szívesen felteszem őket erre az oldalra, szerzőként megjelölve téged.

Fritz David 2012.01.30. 13:02:51

@Vértes László: Lehet róla szó, de csak néhány hét múlva, mert most eléggé elfoglalt vagyok.
süti beállítások módosítása